ОРІОН
Тому що земля куля кружляє сонця, сузiря Орiона обходить земну кулю. В пiвнiчнiй пiвкулi, в пiзнiй осенi вiн появляється низько на схiдному небi, пiдноситься високо над полудем, i на весну зникає низько на захiдному небi. Найлiпший час побачити сузiря є посерединi лютого, коли воно являється високо над головою ще з вечора.
Орiон, Великий й характерний iз сузiр, є легко знайти. Дивлячись на полудне, шукається три майже рiвно розставленi яснi зiрки котрi представляють самоцвiтами биложений ремiнь Великого Мисливця грецької митольоґiї. Тут є легко зобразити Орiона в тому великому прямокутинку зiр що обходить цей пояс. Бетелґiс i Белатрикс означують його рамена, а Райджел i Саїф його ноги. Слабi зiрки нижче ременя є меч Орiона. Бiнокль чи телескоп виявляє iмлисту Великої небюли Орiона, що є майже по серединi меча. Велике пiвколо ясних зiрок окружує Орiона. Мiж ними знаходиться сузiря Великого Пса, iз найяснiйшою зорею в небi Сiрiюс, Малого Пса, Близнят, Колiсинка-Аурiґа, I Тельця.
Яснi зорi Орiона мають свої особливостi. Бетелґiс i Райджел мають вiдмiннi краски. Бетелґiс, маючи сталий рудуй вiдтiнок, також знана яко Воєнна Зоря. Яснiсть цього червоного надвеликана мiняється, тому що його дiяметер мiняється на 60%. Одна з найбiльших зiр, Бетелґiс, є така завелика як орбiта Марса а в найбiльшiй стадiї доходить до величини орбiту Юпитера. Ця зоря є вiд 7,600 до 14,000 разiв яснiйша вiд нашого сонця. Бетелґiс є арабське iмя що означає Рука Середущого. Райджел є ясно бiлий, дуже горячий надвеликан що є 57,000 разiв яснiший вiд сонця. Молодший вiд Бетелґiса, Райджел також колись стане червоним надвеликаном. Iмя Райджел є також арабське, означає Лiва Нога Великана.
Сузiря Орiон, знане зi своєї слiпучої яскравостi, лишається не лиш славною Великою небюлею у мечi, але також скiлькiстю подвiйних i многих зорей надзвичайної краси.